Extrémně rychlý zázračný živý plot

VÝBĚROVÉ, extra silné dvouleté sazenice
s WonderHedge® technologií.

Deník živého plotu – 12, dubna 2008

Deník živého plotu - 12, dubna 2008

 

Sobota 12. dubna byla v mém kalendáři určená jako den zahradnických prací. Měl jsem v plánu zaset trávník a vyplet zahradu. Jako obyčejně počasí mně opět „vyšlo vstříc". Byla zima, foukal vítr, ale sem tam se objevilo i sluníčko. Trávu jsem samozřejmě nezasel, ale aspoň jsem si připravil půdu. V neděli ráno jsem naplno využil bezvětří a teď už jen zalívám a čekám kdy se objeví první travička..

 

Samozřejmě jsem využil příležitosti a vyfotil i pár fotek o živém plotě. Na fotkách ulice (jarní výsadba) z dálky, se ještě neukazuje nic zvláštního. Ale když si rostlinky
prohlédneme z blízka, už jsou pěkně vidět nové výhonky
V zahradě, při podzimní výsadbě to vypadá, že se moje obavy bohužel splnily. Ještě starý majitel pozemku totiž část zahrady ošetřil nějakou agraesivní směsí proti plevelu a a od té doby tam nic neroste. Zkoušeli jsme všechno, nejdřív vinič, potom nenáročné rostliny jako proso, cibuli, květák, ale všechno uhynulo. A vypadá to, že zázračný živý plot také nevydrží všechno. Většina rostlinek se ujala, ale vypadá to, že z vysazených 75 kusů jsem ztratil tak 20-25. Ale ještě uvidím, co s tím udělá pravidelné zalévání.

 

 

Do zadní části zahrady jsem na jaře vysadil rostlinky, které mi zůstali po vysazení do ulice. Bude to v podstatě „kontrolní výsadba" bez pletiva SoviTex a nebudu je tak často zalívat . Plánuji je používat i jako náhradu za odumřelé rostlinky.

 

 

 

Lajkujte, zdielajtee

Nabízené sazenice pěstujeme a skladujeme v ideálních podmínkách. Možné termíny výsadby jsou:

led úno bře dub kvě črn čvc srp zář říj lis pro
     

 

Prohlášení: Uvedené hodnoty růstu platí při dodržení technologie pěstování a při dostatečném množství živin, vody a slunečního záření. Při krajně nekvalitní půdě nebo u rostlin které jsou vysazeny na nevyhovujícím místě (například do stínu) může být růst pomalejší než jsou uvedené pěstitelské hodnoty.