Extrémně rychlý zázračný živý plot

VÝBĚROVÉ, extra silné dvouleté sazenice
s WonderHedge® technologií.

Jak správně stříhat zázračný živý plot

Často od Vás dostáváme otázku jak správně stříhat zázračný živý plot , abyste získali krásný hustý plot.

Častou chybou je, že naši klienti nechají tuto rostlinu rychle "vyběhnout" nahoru. Takový plot je ale z dolní části řídký a ne příliš estetický.

Pomocí tohoto krátkého videa Vám chceme ukázat správnou metodu stříhání a zahuštění živého plotu.

Velmi důležité!
Pokud živý plot sázíte na jaře, pak ihned (druhý den) po vysazení musíte rostlinky zkrátit na 10-15cm od země!  Pokud živý plot sázíte na podzim, toto zkrácení třeba udělat hned na jaře následujícího roku cca. v polovině března, kdy se příroda probouzí.

Sazenice zázračného plotu druhé generace už dodáváme zkrácené, ale i ty sazenice můžete po zimě zkrátit přibližně o 5 cm - pokud jste náhodou dostali delší sazenice samozřejmě je musíte zkrátit na 10-15cm.

Díky tomuto řezu nastartujete spící pupeny a rostlina vypustí 3 až 5 nových větví. Tyto nové větve nechte narůst do délky 20-25 cm a pak i ty zkraťte na 10-15 cm. Rostlina znovu vypustí nové větve, které po dosažení 20-25 cm také třeba zkrátit.

Tento zahušťovací řez proveďte minimálně 3 krát.

Po třetím zkrácení už můžete Váš živý plot začít tvarovat pomocí klasických nůžek na živý plot do lichoběžníkového tvaru.

Dbejte na to , aby spodní část lichoběžníku byla trochu širší než horní část. Tímto tvarem zabezpečíte dostatečné slunce pro každou část rostliny a také spodní část Vašeho plotu zůstane pěkně hustá.

Při tvarování postupujte následovně:
Vždy nechte nové větve vyrůst do délky 20-25 cm a poté proveďte tvarovací řez. Váš živý plot nechte "růst" bočně i do výšky s odstupem 8-10 cm.

Po dosažení požadované šířky a výšky můžete omezit vodu - případně umělé zavlažování úplně vypustit. Živý plot pak už stříhejte podle potřeby, abyste zachovali estetickou formu.

Přejeme Vám hodně radosti se zázračným živým plotem.

 

 

 

Lajkujte, zdielajtee

Nabízené sazenice pěstujeme a skladujeme v ideálních podmínkách. Možné termíny výsadby jsou:

led úno bře dub kvě črn čvc srp zář říj lis pro
     

 

Prohlášení: Uvedené hodnoty růstu platí při dodržení technologie pěstování a při dostatečném množství živin, vody a slunečního záření. Při krajně nekvalitní půdě nebo u rostlin které jsou vysazeny na nevyhovujícím místě (například do stínu) může být růst pomalejší než jsou uvedené pěstitelské hodnoty.