Extrémně rychlý zázračný živý plot

VÝBĚROVÉ, extra silné dvouleté sazenice
s WonderHedge® technologií.

Jař 2008 výsadba živého plotu do dvojradu

Deník živého plotu - výsadba na jaře 2008

 


Po dlouhém čase se mi podařilo přesvědčit manželku, abychom zrušili starý, zarostlý, škaredý živý plot v naší ulici, a abychom tam také vysadili ten náš zázrak. Podařilo se, tak jsem na jaře 2008 v březnu vysadil i v naší ulici živý plot z Turkmenstánského brestu. Takto budu mít aspoň možnost porovnat podzimní a jarní výsadbu. I když půda v ulici není nejvhodnější pro jakoukoliv rostlinku. Samozřejmě počasí mně zrovna nepřálo, pořád pršlo, takže jsem opět sázel v nepříznivých podmínkách a po skončení práce jsem vypadal jako čuně.

 

 

Bylo mi úplně líto do takového prostředí vysadit zázračný plot, ale v těchto podmínkách určitě bude mít možnost dokázat, jestli je opravdu tak zázračný. Podívejte se na tyto záběry.



Vodou jsem nešetřil, vytvořil jsem pořádné bahno. Když je ta půda nevhodná pro jakoukoliv rostlinku, ať aspoň vody má ten můj živý plot dostatek.

 

Rostlinky jsem rozmístil – na rozdíl od podzimní výsadby jsem tady zvolil možnost výsadby do dvou řad – a potom jsem jejich kořeny zakryl bahnem.

Chvilku jsem si odpočinul, dal jsem si jedno pivko, umyl jsem si ruce a potom jsem zahrabal řádek zasazené rostlinky živého plotu jsem ještě jednou přádně zalil.

 

Rostlinky jsem nechal 1 den odpočinout a potom jsem je ostříhal na doporučenou výšku 10-15 cm. Byl jsem smutný, protože po zákroku nebylo skoro nic vidět v naší ulici. Žádná stopa po práci... Však posuďte sami
Situace se trošku zlepšila po uložení fólie Sovitex

Fotka ze dne 28. března - už se objevily první poučky po ostříhání

 

   

 

 

 





Lajkujte, zdielajtee

Nabízené sazenice pěstujeme a skladujeme v ideálních podmínkách. Možné termíny výsadby jsou:

led úno bře dub kvě črn čvc srp zář říj lis pro
     

 

Prohlášení: Uvedené hodnoty růstu platí při dodržení technologie pěstování a při dostatečném množství živin, vody a slunečního záření. Při krajně nekvalitní půdě nebo u rostlin které jsou vysazeny na nevyhovujícím místě (například do stínu) může být růst pomalejší než jsou uvedené pěstitelské hodnoty.