Extrémně rychlý zázračný živý plot

VÝBĚROVÉ, extra silné dvouleté sazenice
s WonderHedge® technologií.

Co je WonderHedge® technologie?

V čem se liší Zázračný živý plot od ostatních jilmů, proč nakupovat u nás a co je WonderHedge® technologie?

Investice do živého plotu je dlouhodobou záležitostí. Živý plot nesázíme na dobu 2-3 let, ale cílem je, abychom se i po 20-30 letech mohli těšit z udržovaného, hustého zeleného plotu.

Vždyť co může být horší, než vysekat 4-5 leté rostliny kvůli nemoci, jen proto, že pocházely z nekvalitních sazenic a pěstování živého plotu začít od znova?

Při koupi sazenic si dávejte pozor na následující faktory:

1 )
Spolehlivý zdroj sazenic
Na této stránce si můžete objednat sazenice přímo od jedného z největších pěstitelů této rostliny v EU. Jedině námi nabízené sazenice mají certifikát WonderHedge®. Sazenice byly vypěstovány podle přísných technologických požadavků pěstitele.

2 )
Skladování a přeprava
Nejvíce může poškodit sazenice neodborná přeprava a skladování.
U nás máte jistotu, že sazenice putují od pěstitele přímo k Vám! Při přepravě neexistuje žádná zastávka doprovázena skladováním v nevhodném prostoru. Rostliny Vám odborně zabalí přímo ve skladech pěstitele a za pár dní je máte doma.

3 )
Zdravotní nezávadnost a posílená imunita sazenic

WonderHedge® technologie představuje 17-ti krokový postup, vyvinutý během 10 leté historie. Jelikož tuto rostlinu dodáváme do 15 zemí EU a do Kanady, je pro nás nezbytné dodržovat přísné normy pěstování.

Zde bychom mohli podrobně vyjmenovat jednotlivé složky WonderHedge® technologie, ale nyní zmíníme jen ty 3 nejdůležitější:

1 ) Ochrana proti hnilobě kořenů

Jednou z nejdůležitějších úloh je ochrana sazenic před kořenovou hnilobou. Tato zákeřná plísňová choroba napadá kořenovou soustavu rostlin v jejich raném věku.
Nejhorší je, že plísňové póry nevidíte a rostliny bez obav vysadíte. Teprve později zjistíte, že některé rostliny se nevyvíjejí tak, jako ostatní. Důsledkem nemoci jim totiž shnijí nejprve tenčí kořeny a následně i ty hrubší.
To, že rostlina má totálně zničenou kořenovou soustavu zjistíte až po jejím úplném vyschnutí a odstranění z půdy. Jenže Vaše půda se mezitím kontaminuje a už žádná jiná rostlina nebude v bezpečí v takto zamořené půdě. Díky nezodpovědnému přístupu se může nakazit celá Vaše zahrada!!

A ) Chemická ochrana
Právě proto je ochrana sazenic i před touto chorobou nesmírně důležitá. Rostliny jsou u nás v rámci WonderHedge® technologie  podřízeny vícenásobné chemické ochraně kořenů kontaktním i systémovým účinkem.

B ) Sterilní prostředí jako v nemocnicích
Ještě účinnější metodou sterilizace rostlin je ozonizace skladových prostorů vysoce účinným UV zářením. Všechny naše skladové prostory jsou vybaveny generátory ozónu a sazenice jsou několikrát ošetřovány. Ozonizace je zcela bezpečná, nezávadná a vysoce účinná sterilizační technika, která chrání i zdraví pacientů například na operačních sálech nemocnic.


2 ) Imunizace - zvýšení odolnosti rostlin

Tak jako je důležité posilování imunity našich dětí, je potřebná i imunizace rostlin. Takto posílené rostliny jsou odolnější proti povětrnostním podmínkám, jejich růst je stálý a rovnoměrný.


Zvyšování imunity začínáme již v raném stádiu vývoje sazenic a to vícenásobným kontrolovaným kolísáním teplot v rozmezí přísně stanovených hodnot. Tento postup lze provést pouze v prostorách (rostlinných školkách), které jsou vybaveny chladicím a topným zařízením.

3 ) Balení a přeprava
Při dodávání prostokořenných rostlin je kromě správné technologie balení nesmírně důležitý i správný čas přepravy a doručování rostlin. Rostliny můžeme bezpečně přepravovat jen ve stavu vegetačního klidu - spánku. To znamená ve stavu, kdy rostlina má opadané listy. Jakmile se počasí oteplí a na rostlině se objeví první listy, přeprava se pro ně stává nebezpečnou.


Díky 10 leté zkušenosti a WonderHedge® technologie v našich prostorách dokážeme rostliny bezpečně udržovat ve stavu vegetačního klidu.

Samozřejmě tyto technologie nejsou levné ani jednoduché. Ale pouze díky nim Vám můžeme poskytnout maximální 100% záruku na ujmutí a zdravý růst dodaných sazenic.

Jako jeden z největších pěstitelů a dodavatelů této rostliny v EU se snažíme o neustálé zlepšování a usilujeme o to, aby jste z dodaných sazenic měli dlouhodobou radost.

 

 

 

 

 

 

Lajkujte, zdielajtee

Nabízené sazenice pěstujeme a skladujeme v ideálních podmínkách. Možné termíny výsadby jsou:

led úno bře dub kvě črn čvc srp zář říj lis pro
     

 

Prohlášení: Uvedené hodnoty růstu platí při dodržení technologie pěstování a při dostatečném množství živin, vody a slunečního záření. Při krajně nekvalitní půdě nebo u rostlin které jsou vysazeny na nevyhovujícím místě (například do stínu) může být růst pomalejší než jsou uvedené pěstitelské hodnoty.